Blog posts

Wakacje we Włoszech – więcej w newsletterze

Wakacje we Włoszech – więcej w newsletterze

Włochy, włoskość, podróże

Zaczął się czerwiec, miesiąc jeszcze wprawdzie nieśmiało wakacyjny, ale bezapelacyjnie już letni. W sensie lata oczywiście. I to bynajmniej gorącego, jak przystało na Włochy. Może nawet miesiąc najważniejszy, bo przypomina nam, że sezon urlopowy tuż, tuż. Że pora planować, szukać, organizować…

I czy to zdecydujemy się ostatecznie na miejskie rzymskie wakacje, czy agroturystyczne – toskańskie, czy może też na urlop nieco bardziej w klimatach offowych, np. w Apulii, w Piemoncie czy w regionie Basilicata, jedno jest pewne – we Włoszech nie sposób się nudzić, bo atrakcji i imprez nie brakuje. Zarówno tych tradycyjnych, cyklicznych, jak i jednorazowych, artystycznych, z fantazją. Wszak to kraj rodzinny wynalazcy wszechczasów – Leonarda da Vinci.

I o tym będę pisać w newsletterze na początku każdego miesiąca. O zbliżających się w kolejnych czterech tygodniach zwyczajach i świętach. O festiwalach, festynach i innych lokalnych imprezach, godnych polecenia. Chcę zamieszczać na jego łamach treści ulotne, których nie znajdziecie na blogu: informacje o tym, co ciekawego będzie się działo w różnych zakątkach Włoch. I gdzie warto być.

Tak, by kto zamierza spędzić tegoroczne wakacje we Włoszech w drugiej połowie czerwca wiedział np., że w Lombardii można tam wtedy przejść suchą stopą po tafli Jeziora Iseo (w ramach happeningu znanego amerykańskiego artysty), a kto znajdzie się pod koniec sierpnia w południowej Apulii, by nie ominął miejscowości Melpignano, gdzie ma miejsce szalona noc muzyki i tańca w rytmie lokalnej taranty. Dobrze wiedzieć też, że druga połowa września na Sycylii to raj na ziemi dla amatorów etnicznej kuchni – w San Vito Lo Capo odbywa się wówczas festiwal cous cous. Za to na fanów biegania niemała gratka czeka w jeden z październikowych weekendów w Friuli – Wenecji Julijskiej: można przebiec tam wtedy maraton w urokliwej scenerii okolicznych winnic – śladem gmin producentów wina.

Pierwszy numer newslettera już od 1 lipca. Zapisy od 20. czerwca. ZAPRASZAM 🙂

Fot. Piotr Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *