Blog posts

Najlepsze rogaliki Mediolanu: przewodnik Slow Food

Najlepsze rogaliki Mediolanu: przewodnik Slow Food

Kulinaria, Włochy, włoskość, podróże

Przewodnik „Brioche & The City” znalazłam przypadkiem. Zaczęłam go przeglądać i już po czwartej stronie zrobiłam się głodna. Bardzo głodna. Oczywiście zapragnęłam rogalika. Zupełnie nie bacząc na to, że byłam krótko po śniadaniu. I pomimo tego, że raczej unikam rogalików o poranku.

Typowe włoskie śniadanie – cornetto & cappuccino (lub jakakolwiek inna wersja kawy – według uznania) – to właściwie instytucja.

Powiedziałabym, że światowa, bo znana i proponowana w różnych częściach globu. Dla Włochów także święta. Sęk w tym, że czasami potrafi rozczarować, w większości przypadków właśnie z winy rogalika, bywa że najpierw odmrożonego, a później także odgrzanego. By uniknąć tego rodzaju zawodu o poranku (chwilowo niestety tylko w Mediolanie), powstał przewodnik „Brioche & The City”, który selekcjonuje najlepsze bary w stolicy Lombardii, właśnie z punktu widzenia podawanych w nim porannych słodkości (mają być smaczne i naturalne). Warto dodać, że nie chodzi tu bynajmniej o miejsca modne czy znane, a po prostu te, gdzie przywiązuje się wagę do jakości serwowanych rogalików. Dwujęzyczny przewodnik (po włosku i po angielsku), wydany został przez Slow Food Editore i kosztuje 3,50 Euro. Dla wybierających się na śniadanie do Mediolanu, to lektura obowiązkowa.

2Komentarze

  1. Monika
    26 czerwca 2016 at 12:26 am
    Odpowiedz

    Jak można dostać ten przewodnik? Czy można zamówić przez internet i czy można w E-booku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *