Blog posts

Kulinarne tradycje Wielkanocy

Kulinarne tradycje Wielkanocy

Kulinaria, Włochy, włoskość, podróże

Od jakiegoś czasu można śledzić we Włoszech tendencję do odkrywania kuchni sprzed dziesiątek lat. Tradycyjnej, prostej, której dania wiązały się również z konkretnym znaczeniem. Potrawy te są coraz bardziej popularne na co dzień, i oczywiście nie może być inaczej, także w święta. Weźmy np. takie palomme z Apulii (po wł. colombe) – czyli niewielkich rozmiarów chlebki przypominające swoim kształtem gołębice, w których wnętrzu ukryte jest jajko na twardo, a wierzch dekoruje gałązka oliwna. Ten prosty kulinarnie zestaw prezentuje równocześnie wielkie bogactwo symboliki: pokój, obfitość, odnowa. Czy można życzyć sobie czegoś więcej na tą Wielkanoc? BUONA PASQUA A TUTTI!

3Komentarze

 1. Mażena
  21 kwietnia 2014 at 3:26 pm
  Odpowiedz

  Wiele radości, wiele inspiracji! serdecznie pozdrawiam!

 2. Avatarus
  26 lipca 2014 at 11:59 pm
  Odpowiedz

  A jak wyglądała kwestia wyżywienia? Bo znalazłem ceny produktów spożywczych we Włoszech i 32 zł za pierś z kurczaka to trochę dużo, np: taka informacja jest tutaj:http://cenyw.pl/wlochy/ – tak też jest w rzeczywistości?

 3. Blanka
  27 lipca 2014 at 10:03 am
  Odpowiedz

  Z wyżywieniem to jest trochę tak, że wszystko zależy od tego w jakim sklepie się kupuje. W sklepach spożywczych czy mięsnych ceny są na pewno nieco wyższe niż w większych supermarketach. Generalnie jednak włoska kuchnia oferuje tyle możliwości, że ewentualne drugie danie można zastąpić licznymi przekąskami z dużą porcją jakiegoś wymyślnego makaronu na pierwszy rzut 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *