Blog posts

Rzymskie opowieści: św. Mikołaj i wioska rybaków

Rzymskie opowieści: św. Mikołaj i wioska rybaków

Kulinaria, Włochy, włoskość, podróże

Wieczne Miasto widziane od strony morza niejednokrotnie zaskakuje, ukazując mniej znane oblicze swojej historii. I tak, wystarczy krótki spacer po położonym przy starym porcie w Ostii Borghetto dei Pescatori, by przenieść się do początku ubiegłego wieku. Kilka jednopiętrowych domostw w charakterystycznym stylu z lat 30 – tych XX stulecia, otacza główny plac dawnej wioski rybackiej. Nad spokojnym snem oraz owocnymi połowami jej mieszkańców czuwa olbrzymia statuła św. Mikołaja – patrona rybaków i marynarzy.

Charakter Borghetto dei Pescatori podkreślają
zdobienia utrzymanie w rybackiej scenerii
Przechadzając się po Borghetto dei Pescatori, trudno nie zauważyć morskich akcentów: sieci rybackie i koła ratunkowe dekorują kamienice i plac. Charakter tego miejsca odwołuje się silnie do swojej historii, gdy w okolicach 1890 r. pojawili się tutaj pierwsi rybacy. Stąd też zaczęła się właściwa rozbudowa dzisiejszej nadmorskiej części Rzymu – Ostii. Dokładnie naprzeciw kanału, wybudowanego w IV w. p.n.e. przez starożytnych Rzymian.
We wrześniu w Borghetto dei Pescatori, odbywa się Sagra della Tellina
Borghetto dei Pescatori to idealne miejsce dla smakoszy ryb i owoców morza. W znajdującej się tutaj restauracji Al Pescatore można delektować się o każdej porze roku wymyślnymi daniami z frutti di mare. Za to na początku września na głównym placu, pod czujnym okiem św. Mikołaja, organizowana jest już od pół wieku Sagra della Tellina – kulinarne święto prezentujące potrawy na bazie mięczaków.

2Komentarze

 1. Sofia
  12 lipca 2016 at 4:16 pm
  Odpowiedz

  Super inspiracja! Widzę tam następną foto sesję Ciriany!

  • Kamila
   12 lipca 2016 at 10:15 pm

   Polecam! To miejsce z klimatem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *