Blog posts

Witam na odnowionej Autostradzie Słońca!

Witam na odnowionej Autostradzie Słońca!

Włochy, włoskość, podróże

Nigdy wcześniej o tym nie wspominałam, ale tytuł tego bloga – Autostrada del Sole – jest i dosłowny i metaforyczny. Dosłowny – gdyż każdy kto chociaż raz zawitał do Włoch, z pewnością przemierzył jakiś odcinek włoskiej Autostrady A1. Bez niej nie ma podróży po Półwyspie Apenińskim. Metaforyczny – gdyż tak naprawdę w wielu miejscach świata, można znaleźć różne autostrady słońca, które prowadzą do niezwykłych zakątków i pozostawią niezapomniane wspomnienia.

Moje podróże przecinają wielokrotnie włoską Autostradę Słońca. To dlatego ta droga stała się dla mnie pewnego rodzaju symbolem. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich moich włoskich i innych podróży.

Nie oznacza to jednak, że zawsze tylko i wyłącznie pędzę. Nie! Podróż po włoskiej Autostrada del Sole jest szybka, to prawda. W ciągu kilku godzin pozwala przenieść się o kilkaset kilometrów. To bardzo wygodne. Wystarczy jednak skorzystać z pierwszego zjazdu i już po dziesięciu kilometrach od autostrady można znaleźć się w jakimś małym sennym miasteczku, gdzie życie toczy się powoli i nikomu nawet nie śni się o tym, by przyspieszać. To dlatego uważam, że Autostrada Słońca jest drogą uniwersalną, dla każdego. I każdy znajdzie na niej to, co lubi. I to, czego w danym momencie potrzebuje. Zapraszam serdecznie do dalszych wspólnych podróży w odnowionej szacie graficznej 🙂 BUON VIAGGIO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *