Blog posts

Fabryka czekolady…w Rzymie

Fabryka czekolady…w Rzymie

Kulinaria, Włochy, włoskość, podróże
Kto by nie pamiętał intensywnej woni czekolady, jaka towarzyszyła scenom filmu „Chocolat”. Szczególnie w tych momentach, gdy Juliette Binoche kusiła Jonny’ego Depp’a kolejną kostką tajemniczej czekolady. Taki sam zapach poczułam, wchodząc do rzymskiego lokalu Said przy Via Tiburtina. Nic dziwnego, mieści się on w pomieszczeniach dawnej fabryki czekolady.
k
k
Można tu przyjść, by kupić tabliczkę czekolady o najróżniejszych smakach (oczywiście własnej produkcji) lub np. krem czekoladowy do smarowania porannych tostów. W międzyczasie, wybierając smakołyki które zabierzemy do domu, warto zamówić w tutejszej kawiarence zdecydowanie jedyne  w swoim rodzaju cappuccino czekoladowe lub któreś z czekoladowych ciast dnia. W asortymencie są również słodkie (sic! dosłownie, bo z czekolady) zestawy upominkowe: np. talerzyk, filiżanka i łyżeczka czy też wiele innych gadżetów.
k
A wszystko to znajduje się w otoczeniu dawnych maszyn i narzędzi do robienia czekolady. Lokal jest czynny od rana do godzin nocnych (oprócz poniedziałku). Warto się tu wybrać o różnych porach dnia. Ze zdziwieniem stwierdzimy, że za każdym razem miejsce to jest nieco inne.

1 Komentarz

  1. Mażena
    22 listopada 2014 at 2:01 am
    Odpowiedz

    To fajna atrakcja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *