Blog posts

Wakacji czas … we Włoszech oczywiście

Wakacji czas … we Włoszech oczywiście

Włochy, włoskość, podróże
Jak powiedział Marcel Proust, „praw­dzi­wy akt od­kry­cia nie po­lega na od­najdy­waniu no­wych lądów, lecz na pat­rze­niu na sta­re w no­wy sposób”. Zatem, w ten oficjalnie już rozpoczęty okres urlopowy, jako że na kalendarzu odsłoniła się dzisiaj kartka „1 lipca”, po dłuższej chwili blogowego milczenia, powracam do moich opowieści o Włoszech, patrząc na ten kraj tym razem w nieco inny sposób – wakacyjnie.

Niektóre z opisywanych miejsc nie będą wcale nowe, a do bardziej mnie interesujących będę powracać wielokrotnie. Ale i tak mam nadzieję, że nasza dalsza wspólna włoska podróż okaże się przyjemnością, właśnie przez to inne spojrzenie na już znane miejsca.
k

Fot. Pitigliano, Toskania, Piotr Jankowski

4Komentarze

 1. mojewloskieimpresje
  1 lipca 2014 at 9:36 pm
  Odpowiedz

  Przyszłam tu od Via Giulia i zostaję. Następnym razem bardziej się porozglądam. Podobnie jak ty pasjonuje się wszystkim co włoskie i prowadzę blog o Italii i wszystkim co włoskie. Pozdrawiam serdecznie z Veneto.

 2. Mażena
  1 lipca 2014 at 10:42 pm
  Odpowiedz

  Jestem za powrotami, szczególnie jeśli dla mnie Włochy do odwiedzenia są możliwe raz na jakiś czas. Czekam i dziękuję. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje na wrzesień we Włoszech, choć po raz pierwszy nie wiem gdzie "stanąć"…

 3. Blanka
  2 lipca 2014 at 6:38 am
  Odpowiedz

  Witam Cię serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Zapraszam też do porozglądania się u mnie, a i ja porozglądam się u Ciebie. Miłego dnia. Pozdrawiam, Blanka

 4. Blanka
  2 lipca 2014 at 6:39 am
  Odpowiedz

  Polecam się na dyskusje, co do wyboru "mety" 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *