Blog posts

Hotel Art w Rzymie: spotkanie ze sztuką w dawnym klasztorze

Hotel Art w Rzymie: spotkanie ze sztuką w dawnym klasztorze

Włochy, włoskość, podróże

Perełki rzymskiej architektury – gdzie historie sprzed wieków opowiadają dzisiaj stare masywne mury. Hotel Art, położony w centrum Wiecznego Miasto, nieopodal Placu Hiszpańskiego jest jedną z nich. Perełką drogocenną, zarówno przez swoją historię jak i zgromadzone w tym miejscu dzieła sztuki współczesnej oraz modne designerskie wnętrza. W budynku mieścił się kiedyś klasztor i kolegium zakonników. Wchodząc do przestronnego westybulu, nie sposób nie zauważyć pozostałości po architekturze sakralnej. Zatrzymując się tu choćby na „małą czarną”, warto przejść się po korytarzach na parterze: to niczym wizyta w galerii sztuki.

Tuż przy wejściu do obiektu, przywita nas i wprowadzi już bezpośrednio do wnętrza hotelu designerskie oświetlenie ze znanego lombardziego studia Catellani & Smith.
Charakterystyczne oświetlenie w hallu hotelowym
jest autorską kreacją Enza Catellaniego

Za to w niewielkim salonie, skąd przechodzi się na wyższe piętra, natrafimy na obraz Margherity Lipińskiej „Goethe”, na którym można przeczytać cytaty z „Podróży włoskiej” tego niemieckiego poety, dramaturga i prozaika.

Minimalistyczny wystrój Hotelu Art waloryzuje
zgromadzone tu obrazy: po prawej „Goethe” M. Lipińskiej
Niezwykłe wrażenie robią również przytwierdzone do jednej ze ścian, wykonane z brązu, dwa popiersia autorstwa Paola Guiotto.
Popiersia z brązu wykonane przez Paola Guiotto
Z całą pewnością największe emocje wzbudza jednak elegancki i zarazem ekstrawagancki lounge bar, który mieści się w dawnej kaplicy, a dokładnie w jej części ołtarzowej.
Bar hotelu Art, który zajął miejsce wcześniejszej kaplicy
oddaje doskonale odwieczny charakter Wiecznego Miasta,
w którym sacrum mieszało się nieustannie z profanum.
 

1 Komentarz

  1. Mażena
    2 grudnia 2013 at 12:40 am
    Odpowiedz

    Ładnie tam. Faktycznie czasem nawet skromne hotele we Włoszech recepcję mają ładną, marmur,żyrandole, rzeźby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *