Blog posts

Designerski świat w Mediolanie

Designerski świat w Mediolanie

Włochy, włoskość, podróże

Kto by zapomniał o przeprowadzce Fiatem 126 p? Na pewno nie ten, komu kiedykolwiek przyszło jej doświadczyć. Dziś rano w Mediolanie, z przysłowiową łezką w oku, można było ponownie zobaczyć ten obrazek. A wszystko za sprawą zainaugurowanej właśnie Światowej Wystawy Designu – Salone Internazionale del Mobile. By ją zareklamować, na ulice miasta wyjechały nonszalancko kabriolety Fiatów Cinquecento, z których wystawały najróżniejsze sprzęty: awangardowe fotele, fikuśne lampy, nowoczesne komódki – wszystko wykonane zgodnie z najmodniejszymi trendami we wzornictwie. Wśród światowych kreatorów designu, którzy zawitali w tych dniach do Mediolanu, nie brak też wystawców z Polski.

I tak, w Temporary Museum For New Design w Superstudio Più, przy Via Tortona 27, prezentowane są: młody design z Polski oraz polskie meble do przestrzeni ulicznej.

k
Natomiast w ramach inicjatywy Fuori Salone, w postindustrialnych pomieszczeniach mediolańskiego Centrum Sztuki Współczesnej Frigoriferi Milanesi (przy Via Piranesi 10), zobaczyć można wystawę fotografii artystycznej o polskim designie z lat 50 – tych i 60 – tych XX w.
k
k
Jeszcze inny projekt prezentuje w tych dniach w stolicy Lombardii Śląski Klaster Dizajnu we współpracy z Województwem Śląskim. „La Dolce Silesia„, czyli Słodki Śląsk, jest kreatywny acz prosty. Jego celem jest trafić do serc mediolańczyków przez … kuchnię. Kto ma apetyt na więcej informacji o projekcie, niech koniecznie wybierze się do Ventura Lambrate przy Via Ventura 5.
k

1 Komentarz

  1. Mażena
    11 kwietnia 2013 at 7:31 pm
    Odpowiedz

    Ba Mediolan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *