Blog posts

Terapia włoskością w Atelier del Sole

Terapia włoskością w Atelier del Sole

Włochy, włoskość, podróże

W Atelier del Sole wierzymy w terapię włoskością. I w to, że to terapia dobra dla każdego. Bo włoskość jest po prostu codzienną lekcją o tym, jak cieszyć się drobnostkami. 

Dolce vita dolce far niente to znane na całym świecie koncepcje all’italiana, którym trudno się oprzeć. Gdziekolwiek się jest. W warunkach typowo włoskich, pachnącego wonią cytryn Wybrzeża Amalfi, Wiecznego Miasta o zachodzie słońca, gdy nad brzegiem Tybru unosi się zapach prażonych kasztanów, czy otulonego śniegiem szczytu Monte Bianco, obserwowanego znad lampki czerwonego wina, zamieniają się w absolutny „hit”.

Na szczęście włoskość można z łatwością przenosić i kultywować również w swoim „przydomowym ogródku”. Bo Włochy to nie tyle obszar geograficzny, co styl życia. Właśnie ta myśl przewodnia jest naszym drogowskazem podczas tworzenia podróżniczych projektów w Atelier del Sole.

W Atelier del Sole zanurzysz się we włoskość i poznasz prosty przepis jak prawdziwie się nią cieszyć.

W skrócie wygląda on tak:

CINQUE MINUTI – Włoskie „pięć minut” trwa z reguły dłużej niż w powszechnie przyjętej konwencji, ale czy to złe? Włochy uczą, że nawet tak krótki moment może zmienić jakość dnia. Bo to akurat wystarczająca chwila, by zatrzymać się na łyk aromatycznego espresso. Tylko tyle i aż tyle.

BEL PAESE – „Piękny kraj”, tak Włosi nazywają swoją ojczyznę. Jak odmówić im racji, jest tu wszystko o czym można śnić. Życie w idealnej krainie „winem i oliwą” płynącej byłoby jednak nudne, więc włoska rzeczywistość dostarcza urozmaiceń. Coś na pewno nie zadziała, ale to taki piękny kraj!

DOLCE VITA – Słodkie życia all’italiana to najciekawszy włoski towar eksportowy. Szczególnie, że tak naprawdę brak mu standardowej definicji. Każdy słodzi bowiem według własnego uznania, ale jak się okazuje to właśnie włoskie „dolce vita” jest tym doskonałym.

O’ SOLE MIO – Bez słońca i okularów słonecznych nie ma Włoch. Wie o tym każdy mieszkaniec włoskiego buta, gdy w deszczowy poranek wraca do domu po zapomniane etui z tym największym dobrem narodowym. Bo słońce na pewno wyjdzie: trzeba być gotowym. I zawsze optymistą!

Zaglądnij do Atelier del Sole i pozwól sobie na terapię włoskością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *