Witam Cię na moim blogu!

„WŁOCHY TO SEN, KTÓRY POWRACA DO KOŃCA ŻYCIA” A. Achmatowa

Jak już wiesz, mam na imię Kamila 🙂 Od 2003 r. pozostaję pod niesłabnącym urokiem Wiecznego Miasta, w którym mieszkam. Bloguję o Włoszech, gdyż ciągłe poznawanie tego kraju i pisanie, to moje dwie największe pasje.

Jestem autorką przewodników po Rzymie i Watykanie, Toskanii, Mediolanie, Wenecji oraz najnowszego – po Włoszech dla wydawnictwa Pascal. Wrażeniami o wszystkim co związane z włoskością, dzieliłam się również na łamach Twojego Stylu, La Rivisty i w magazynie Lente.

Uwielbiam podróżować Autostradą Słońca: tą prawdziwą, wzdłuż Półwyspu Apenińskiego, i tymi wyimaginowanymi – wszelkiego rodzaju drogami i dróżkami, które prowadzą ku tak potrzebnemu w naszym życiu światłu.

To dlatego na moim blogu, oprócz wpisów z Włoch, pojawiają się też od czasu do czasu posty z innych miejsc – z wszystkich tych, które coś we mnie pozostawiły.

Gdziekolwiek jestem, wybieram zazwyczaj podróże w nurcie slow, poza głównymi szlakami. Uwielbiam też odkrywać uroki turystyki ekologicznej. Na blogu piszę również o mniej znanych miejscach. Poznajcie je. Zapraszam! 🙂