Moje przewodniki po Włoszech

Na polskim rynku wydawniczym ukazało się dotychczas kilkanaście przewodników turystycznych po włoskich miastach, regionach i po całych Włoszech mojego autorstwa, współautorstwa oraz tych, które aktualizowałam. Oto niektóre z nich:

 

„Włochy są dobre na wszystko. I dla każdego. Znajdą tu swoje miejsce rozkochani w architekturze, wielbiciele antyku, melomani, amatorzy zwiedzania muzeów, fashionistki, ci, którzy chcą otaczać się bezgraniczną przyrodą lub odwrotnie uwielbiają kosmopolityczne klimaty, zasypiając dopiero o wschodzie słońca. Oczywiście Włochy to też obowiązkowa meta dla miłośników dobrej kuchni, pasjonatów wina i sportowców wszelkich dyscyplin. To po prostu kraj, w którym każdy odpocznie tak jak lubi”.
Kamila Kowalska, autorka przewodnika (ze strony www.pascal.pl)

Tytuł: Włochy. Seria: Przewodnik praktyczny. Wydawnictwo: Pascal, wyd. pierwsze, 2017.

 

2014-12-14 18.21.48„Rzym to jedyne miasto na świecie, do którego prowadzą podobno wszystkie drogi. To też prawie 3000 lat historii, podczas których kształtowała się dzisiejsza Europa. Zwane od zawsze stolicą świata – Caput Mundi – Wieczne Miasto pozostaje niezaprzeczalną metropolią kosmopolityczną. Tak naprawdę nie sposób jednak zdefiniować Rzymu: ma on dokładnie tyle twarzy, ile kieruje się nań spojrzeń. I to jest właśnie w nim najpiękniejsze… W Rzymie sezon nigdy się nie kończy!”
Pokręć się po świecie!

Tytuł: Rzym. Seria: Pascal 360 stopni. Wydawnictwo: Pascal, wyd. pierwsze, 2014.

 

2012-08-12 19.08.00

„Dzieła największych artystów wszechczasów we Florencji, Krzywa Wieża w Pizie i widowiskowy wyścig konny w Sienie. Średniowieczne miasteczka ukryte wśród winnic i gajów oliwnych, piaszczyste plaże oraz szczyty Alp Apuańskich. Relaks w ekskluzywnym spa, popisy toskańskich kowbojów, najlepsze miejsca do nurkowania. Te i inne atrakcje Toskanii pomoże odkryć przewodnik z serii explore! guide. Nowa jakość wśród przewodników – wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, bogata treść – historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdotki, przydatne informacje praktyczne, szczegółowy atlas Toskanii, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.”

Tytuł: Explore! Guide. Toskania 3w1. Seria: Explore! Guide. Wydawnictwo: Expressmap, wyd. drugie, 2015. 

k

2012-08-12 18.32.12„14 tras zwiedzania, 114 miejsca warte odwiedzenia. Starożytne zabytki, gwarne ulice i place, zaciszne ogrody, dostojne bazyliki, plenery znane z hollywoodzkich produkcji. Wytworne restauracje i knajpki z domowym jedzeniem. Miejsca, w których pizza i spaghetti smakują najlepiej. Najlepsze cukiernie, lodziarnie i winiarnie. Słynna włoska kawa w wielu odsłonach. Pomysły na wieczór: dobry teatr i ambitne kino. Nowoczesne kluby i najlepsi didżeje. Bary jazzowe, nostalgiczny blues, miejsca dla fanów muzyki rock, reggae i folk. A na udane zakupy- najelegantsze ulice Rzymu, najmodniejsze butiki, znane włoskie marki, bazary, małe sklepiki dla zwolenników rzeczy alternatywnych i etnicznych. Szczegółowe kalendarium najważniejszych imprez: od międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i sportowych, po festiwale wina i czekolady”.

Tytuł: Explore! Guide. Rzym i Watykan 3w1. Seria: Explore! Guide. Wydawnictwo: Expressmap, wyd. czwarte, 2015. 

 

Mediolan_cool_tour„Wielkość Mediolanu widzę przede wszystkim w tym, że ma wiele twarzy. I każdą z nich ukazuje jako najpiękniejszą. Miasto absolutnie niesłusznie uznawane jest za mało ciekawe turystycznie. No bo jak to? Z jego historią, która przekłada się na jedyną w swoim rodzaju architekturę patchworku. Z jego uwielbieniem dla kultury i sztuki, które nakazują waloryzować nawet najmniejsze posiadane bogactwa. Z jego umiłowaniem designu, które plasuje Mediolan wśród światowych prekursorów dzisiejszego wzornictwa. I w końcu też, z jego nietuzinkową codziennością, będącą mieszanką elegancji, nowych trendów oraz ogólnie odczuwalnego luzu”.

Tytuł: Mediolan. Cool tour. Seria: Miniprzewodniki dla pasjonatów podróży. Wydawnictwo: Libea, wyd. pierwsze, 2014.

K

Przekłady moich przewodników na inne języki, m.in.

Rome et le Vatican, ExpressMap, wyd. pierwsze 2013.

Rome et le Vatican ExpresssMapp